Kiedy: 20 listopada 2009

Gdzie: Żoruchowo, Główczyce, pomorskie

Ofiara: postrzelony stażysta-myśliwy

Źródło: https://gp24.pl/mysliwy-postrzelony-w-noge-na-polowaniu-w-zoruchowie/ar/4426393

Myśliwy postrzelony w nogę na polowaniu w Żoruchowie

W czasie zbiorowego polowania na dziki jeden z myśliwych został postrzelony przez swojego kolegę w nogę. Jest operowany w słupskim szpitalu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do postrzelenia doszło kilka minut po godz. 14 w lasach koło Żoruchowa w gminie Główczyce. Policja na razie nie udziela szczegółowych informacji na temat zajścia. Według wstępnych ustaleń postrzelenie było wypadkiem. Śledztwo policyjne trwa.

Źródło: https://gp24.pl/zoruchowo-mlody-mezczyzna-postrzelony-na-polowaniu-szczegoly-zdarzenia/ar/4426349

Znamy już szczegóły postrzelenia, do którego doszło dziś po 14 na polowaniu na dziki w lesie pod Żoruchowem w gminie Główczyce. Mężczyzna, który został tam postrzelony, przyjechał na polowanie aż z Konina.

Polowanie było organizowane przez Koło Myśliwskie Gwardia ze Słupska. Brało w nim udział 18 myśliwych. Kilka minut po godz. 14 stażysta, czyli myśliwy przuczający się do tego aby być pełnoprawnym myśliwym, został ranny w lewą łydkę. Jak ustalili policjanci mężczyznę trafiła bardzo groźna kula nazywana breneką. To pocisk stosowanych przez myśliwych na grubego zwierza – dziki lub jelenie. Trafienie tym pociskiem powoduje zazwyczaj bardzo poważne obrażenia.