Kiedy: styczeń 2012

Gdzie: Wielkopole, lubelskie

Ofiara: myśliwy (samopostrzelenie)

Źródło: https://polskatimes.pl/wojt-urszulina-smiertelnie-postrzelony-na-polowaniu/ar/489819

Wójt Urszulina śmiertelnie postrzelony na polowaniu

43-letni Roman Wawrzycki, wójt gminy Urszulin (pow. włodawski), został śmiertelnie postrzelony podczas polowania. Znaleziono go na ambonie myśliwskiej przy lesie w miejscowości Wielkopole. Ze wstępnych ustaleń wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Godz. 11.40
– Ze wstępnych ustaleń wynika, że w sprawie tej doszło do nieszczęśliwego wypadku – samopostrzelenia z broni myśliwskiej – mówi Beata Syk-Jankowska, rzeczniczka prasowy prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Sekretarz gminy Barbara Kupisz wspomina wójta jako bardzo dobrego człowieka i przyjaciela: – Dowodem tej dotkliwej straty było dzisiejsze spotkanie pracowników urzędu, gdzie nawet mężczyźni nie szczędzili łez. Był to pracowity człowiek, pomagał ludziom.

Te słowa potwierdzają mieszkańcu Urszulina: – To naprawdę wielka strata. Wójt chętnie pomagał mieszkańcom, zawsze można było liczyć na jego pomoc. Był uśmiechnięty i pracowity.

Godz. 9.50
Rzecznik prasowy włodawskiej policji Daniel Eustrat powiedział nam, że ciało 43-letniego Romana Wawrzyckiego znaleziono w poniedziałek wieczorem, na ambonie, w lesie koło miejscowości Wielkopole. Policję o zdarzeniu powiadomiło pogotowie ratunkowe.

– Mężczyzna ten zadzwonił do żony i powiedział że źle się czuje, że słabnie. Kobieta zadzwoniła po karetkę. Na miejsce pojechał tzw. podstawowy zespół wyjazdowy z Urszulina – mówi Tomasz Kazimierczak, p.o. dyrektora chełmskiej Stacji Ratownictwa Medycznego. – Karetka kluczyła kilka minut w okolicy lasu szukając miejsca, gdzie miał przebywać mężczyzna.

Kiedy załoga odnalazła to miejsce okazało się, że mężczyzna leży w kałuży krwi. Miał ranę postrzałową w okolicy pachwiny. – Została wezwana karetka „R”, lekarz stwierdził zgon – dodaje Kazimierczak.

Z naszych ustaleń wynika, że wójt miał problemy z sercem, przeszedł zawał i niedawno miał wykonywaną operację wszczepienia bajpasów. Pomimo poważnej choroby chodził na polowania i zajmował się gospodarstwem.

Godz. 8.00
Przyczyną śmierci było najprawdopodobniej postrzelenie. Sprawą zajmuje się włodawska prokuratura, która wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. – 5 stycznia przeprowadzona zostanie sekcja zwłok – mówi prokurator Beata Syk-Jankowska.

Źródło: https://chelm.naszemiasto.pl/urszulin-bron-wojta-wystrzelila-sama-sledztwo-w-sprawie/ar/c8-1565755

Urszulin: Broń wójta wystrzeliła sama. Śledztwo w sprawie postrzału w ambonie umorzone

Po 10 miesiącach prokurator z Włodawy umorzył śledztwo w sprawie śmiertelnego postrzału na polowaniu. Jak wynika z opinii biegłych broń wójta wystrzeliła sama.

– Śledztwo zostało umorzone wobec niepopełnienia czynu zabronionego – tłumaczy Bogusław Lechocki, szef Prokuratury Rejonowej we Włodawie.

Jak wynika z opinii biegłych Roman Wawrzycki, tragicznie zmarły wójt Urszulina (pow. włodawski), zginął, bo broń wystrzeliła sama. Najprawdopodobniej wójt sięgając po broń, która stała za nim po lewej stronie, uderzył kolbą o ścianę ambony. Jednoznacznie potwierdzono w ten sposób, że broń wystrzeliła sama.

Przypomnijmy. Wójt Urszulina, Roman Wawrzycki w poniedziałkowe popołudnie, 2 stycznia 2012 roku wybrał się na polowanie. W ambonie w okolicy miejscowości Wielkopole doszło do tragicznego wypadku. Śledczy w czasie trwania postępowania wyjaśniającego wykluczyli wcześniejsze podejrzenia o ewentualnym zasłabnięciu i naciśnięciu spustu broni. Wystrzał został wywołany poprzez uderzenie w ścianę ambony.