Kiedy: sierpień 2012

Gdzie: Komarówka, lubelskie

Ofiara: 27-latek naganiający dziki

Źródło: https://lubelskie.naszemiasto.pl/gmina-komarowka-smiertelnie-postrzelil-znajomego-podczas/ar/c16-1510445

Gmina Komarówka: Śmiertelnie postrzelił znajomego podczas polowania

W pobliżu kompleksu leśnego Żelizna w gminie Komarówka doszło do tragicznego zdarzenia. 40-letni myśliwy przez przypadek postrzelił znajomego, z którym wybrał się na polowanie. 27-latek zmarł.

Do zdarzenia doszło w piątek ok. godz. 21.00. – Funkcjonariusze wstępnie ustalili, iż tego dnia z 40-letnim myśliwym skontaktował się jego znajomy. Mężczyzna kosząc łąkę w pobliżu wsi zauważył stado dzików i prosił, aby myśliwy przyjechał na wskazane miejsce – relacjonuje mł. asp. Barbara Salczyńska z radzyńskiej policji.

Podczas polowania 40-latek pozostał na skraju lasu, natomiast 27-latek poszedł wypłoszyć zwierzynę. W pewnym momencie myśliwy oddał strzał w kierunku lasu. – Niestety śmiertelnie postrzelił będącego z nim 27-latka, którego pomimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować – dodaje Salczyńska.

40-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Prowadzone w tej sprawie postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Radzyniu Podlaskim pozwoli wyjaśnić dokładnie przebieg całego zdarzenia.