Kiedy: 25 sierpnia 2014

Gdzie: Twardowice, śląskie

Ofiara: myśliwy

Źródło: https://bedzin.naszemiasto.pl/twardowice-postrzelil-mysliwego-na-polowaniu-mezczyzna/ar/c8-2397049

Twardowice: Postrzelił myśliwego na polowaniu. Mężczyzna trafił do szpitala

Twardowice: Postrzelił myśliwego na polowaniu. Będzińscy policjanci ustalają przebieg oraz bliższe okoliczności wypadku do którego doszło w minionym tygodniu w rejonie kompleksu leśnego w pobliżu Twardowic w powiecie będzińskim. 67 -letni mężczyzna trafił w ciężkim stanie do szpitala. Został postrzelony w brzuch.

W miniony wtorek około 20 dwaj myśliwi wybrali się na polowanie na dziki w rejonie kompleksu leśnego w pobliżu Twardowic. 76-latek i jego o 9 lat młodszy kolega z koła łowieckiego zajęli miejsca na dwóch sąsiadujących obok siebie ambonach myśliwskich. Mężczyźni umówieni byli między sobą na sygnał informujący o opuszczeniu zajmowanych przez siebie stanowisk. Oczekując na zwierzynę w trakcie polowania, jeden z myśliwych oddał strzał w kierunku poruszających się zarośli. Jak się okazało jego strzał był celny, jednak kula dosięgła innego myśliwego.

67-letni będzinianin z raną postrzałową brzucha, w ciężkim stanie trafił od razu na stół operacyjny. Wiadomo już, że mężczyzna, który strzelał w chwili zdarzenia był trzeźwy. W celu wyjaśnienia przebiegu i wszystkich okoliczności sprawy będzińscy policjanci zabezpieczyli broń myśliwską i dokumentację dotyczącą polowania.