Kiedy: 22 października 2017

Gdzie: Wojnarowa, Korzenna, małopolskie

Ofiara: postrzelony myśliwy

Źródło: https://nowysacz.naszemiasto.pl/wojnarowa-mysliwy-postrzelony-podczas-polowania/ar/c16-4286066

Wojnarowa. Myśliwy postrzelony podczas polowania

Wczoraj (22 października) podczas polowania w miejscowości Wojnarowa w gminie Korzenna doszło najpewniej do nieszczęśliwego wypadku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że około 50-letni mężczyzna został postrzelony ze śrutówki najprawdopodobniej przez swojego kolegę. Myśliwy przytomny trafił do Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu. Ze względu na charakter obrażeń został przetransportowany do szpitala w Krakowie.

Sądeccy policjanci w niedzielę około godz. 12.30 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymali informację, że podczas polowania doszło do postrzelenia jednego z myśliwych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że miało ono miejsce w Wojnarowej w gminie Korzenna. Tam polowali myśliwi z Koła Łowieckiego „Żbik” w Nowym Sączu.

– Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że podczas planowanego polowania jeden z myśliwych oddał strzał do zwierzęcia, do którego miał prawo wystrzelić – informuje asp. Iwona Grzebyk-Dulak, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Pocisk najprawdopodobniej odbił się od zwierzęcia i rykoszetem uderzył w 51-latka. Poszkodowany został przewieziony karetką pogotowia do sądeckiego szpitala. Był przytomny. Ze względu na charakter ran trafił do szpitala w Krakowie. Jak ustaliliśmy przeszedł poważną operację głowy, która zakończyła się powodzeniem. Mężczyzna jest przytomny.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, broni oraz amunicji, a także przesłuchali świadków.
– Wszystkie wykonane przez nich czynności oraz prowadzone postępowanie, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego nieszczęśliwego wypadku – podkreśla Grzebyk-Dulak. – Obaj myśliwi biorący udział w tym zdarzeniu byli trzeźwi.