Kiedy: 17.09.2019

Gdzie: Wyki, Rozdrażew, wielkopolskie

Ofiary: pies rasy labrador

Źródło: https://epoznan.pl/news-news-98405-martwy_pies_z_rana_postrzalowa_na_polu_zabil_go_mysliwy

Martwy pies z raną postrzałową na polu. Zabił go myśliwy?

Labrador uciekł właścicielowi z posesji na terenie gminy Rozdrażew.

O sprawie pisze krotoszynska.pl. Właściciel psa, rozpoczął jego poszukiwania. Po kilku godzinach odnalazł martwe zwierzę na polu, kilkadziesiąt metrów od najbliższych zabudowań. Okazało się, że pies miał ranę postrzałową. O sprawie powiadomiono policję.

Na miejsce wysłano funkcjonariuszy oraz lekarza weterynarii. Ciało psa zabezpieczono do wykonania sekcji. Trwa ustalanie sprawcy. Policjanci przypuszczają, że zwierzę zostało zabite z broni myśliwskiej.

Źródło: https://www.wp.pl/?s=wiadomosci.wp.pl%2Fsgwpsgfirst-6425415272196225a

Bestialskie zabójstwo psa we wsi Wyki (Wielkopolskie). Trwa śledztwo policji w sprawie. – To pies sołtysa. W śmierć zwierzęcia może być zamieszany myśliwy z koła łowieckiego – twierdzi jeden z mieszkańców gminy. Informację oraz zdjęcia otrzymała redakcja Dziejesię.

Do zdarzenia doszło 11 września. – Strzały w Wykach. W godzinach rannych przy zabudowaniach padły strzały. Jak ustalono po południu doszło do zastrzelenia jednego z psów myśliwskich – przekazał redakcji Dziejesię jeden z mieszkańców gminy Rozdrażew.

Zabójstwo psa. Lokalne porachunki?

Według informacji naszego czytelnika, mogą być to lokalne porachunki . – To pies sołtysa. W śmierć zwierzęcia może być zamieszany myśliwy z Koła Łowieckiego Dobrzyca. Teraz sprawę przejęła policja – tłumaczył internauta.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy Komendę Powiatową Policji w Krotoszynie. – Rzeczywiście, otrzymaliśmy informację o takim zdarzeniu. W dniu 11 września około godziny 18 otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańca gminy Rozdrażew, który znalazł ciało swojego psa na polu w pobliżu miejsca zamieszkania – poinformował asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Krotoszynie.