Kiedy: 26 października 2019

Gdzie: Ruda, wielkopolskie

Ofiara: postrzelony myśliwy

Źródło: https://iturek.net/rozmaitosci/tuliszkow-w-lesie-padly-strzaly-mezczyzna-zostal-ranny

Tuliszków: Mężczyzna został postrzelony podczas polowania

W sobotę, 26 października, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Turku został powiadomiony o postrzeleniu mężczyzny w trakcie jednego z polowań. Do zdarzenia doszło w lesie w miejscowości Ruda (gm. Tuliszków), leśnictwo Grzymiszew, gdzie natychmiast został skierowany patrol z Komisariatu Policji w Tuliszkowie.Do groźnej sytuacji doszło podczas jednego z pędzeń, w momencie gdy zauważono dzika, który biegł w kierunku linii rozstawienia myśliwych. Jeden ze strzelców ocenił, że na przedpolu nikogo nie ma, złożył się do strzału i po chwili obserwacji dzika przez lunetę, oddał strzał. Niestety trafiony został inny myśliwy, który będąc po lewej stronie strzelca również przygotowywał się do zastrzelenia zwierzęcia.

Na miejscu Policja wykonała czynności procesowe w postaci oględzin miejsca zdarzenia, zabezpieczono broń i przebadano myśliwych biorących udział w polowaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszyscy byli trzeźwi.

Mężczyzna z raną postrzałową został przewieziony do SP ZOZ w Turku, gdzie w związku z licznymi obrażeniami podjęto decyzje o przetransportowaniu go do szpitala w Poznaniu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale wciąż poddawany jest zabiegom operacyjnym. Lekarze starają się uratować jego stopę.

W celu wyjaśnienia całej sytuacji zostało wszczęte śledztwo, które jest prowadzone pod kątem sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia życia na uczestników polowania oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu poszkodowanego mężczyzny. O sprawie informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie Aleksandra Marańda.