Kiedy: 10 listopada 2019

Gdzie: Uliczno, dolnośląskie

Ofiary: myśliwy

Źródło: https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25396204,mysliwi-polowali-na-dziki-jeden-z-mezczyzn-zostal-postrzelony.html

Myśliwi polowali na dziki. Jeden z mężczyzn został postrzelony w głowę

Około 50-letni mężczyzna został ciężko ranny podczas niedzielnego polowania na dziki w Ulicznie w Ślężańskim Parku Krajobrazowym. Myśliwy został postrzelony w okolice głowy.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę przed południem. Na polowanie na dziki wybrała się grupa złożona z kilkunastu myśliwych. Nagonkę, polegającą na spłoszeniu dzikiej zwierzyny i skierowaniu jej w stronę stanowisk myśliwych, zorganizowano w miejscowości Uliczno w gminie Łagiewniki.

– Mężczyźni spotkali się podczas tzw. nagonki na dziki. Jeden z myśliwych strzelał w kierunku dzika i prawdopodobnie nabój odbił się rykoszetem i trafił kolejnego myśliwego w okolice głowy. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala – informuje asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Najprawdopodobniej był to nieszczęśliwy wypadek, ale na miejscu pracował prokurator. Wszyscy myśliwi byli trzeźwi.

Źródło: https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/uliczno-mysliwy-postrzelony-na-polowaniu-nie-zyje,984771.html

W nocy z poniedziałku na wtorek zmarł 51-letni myśliwy postrzelony w trakcie nagonki na dziki nieopodal Uliczna na Dolnym Śląsku. Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Kilkunastoosobowa grupa myśliwych polowała na dziki w niedzielę rano. W trakcie nagonki pocisk wystrzelony przez jednego z myśliwych trafił innego w głowę. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem LPR do wrocławskiego szpitala przy ulicy Borowskiej. Przeszedł operację. Lekarze walczyli o jego życie. Nie udało się. Myśliwy nie żyje

– Szpital powiadomił nas, że pacjent zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek. W czwartek przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, która wyjaśni przyczynę śmierci – mówi Emil Wojtyra, zastępca Prokuratora Rejonowego w Dzierżoniowie. Tamtejsza jednostka wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Ze wstępnych ustaleń wynika, że myśliwi szli tzw. ławą, ustawieni w odległości co 100 metrów. Dziki biegły wzdłuż ławy, lecz w pewnym momencie skręciły w lewo, w kierunku myśliwych. Jeden z nich wbiegł między dwóch myśliwych. Wówczas padł strzał, który prawdopodobnie odbił się rykoszetem od kamienia i trafił 51-latka w głowę, w okolicę skroni. Sami myśliwi mówią o nieszczęśliwym wypadku. Śledczy dodają do tego jeszcze nieostrożność przy oddaniu strzału przez ponad 70-letniego, doświadczonego myśliwego. Zostały wykonane z nim wstępne czynności procesowe, ale – jak słyszymy – mężczyzna jest w szoku. Śmierć naganiacza Również w niedzielę, lecz na drugim końcu Polski, w miejscowości Pobłocie Małe (woj. zachodniopomorskie) doszło do bardzo podobnego zdarzenia. W trakcie komercyjnego polowania zorganizowanego dla myśliwych z Danii śmiertelnie postrzelony został 47-letni naganiacz. Sprawę bada prokuratura.(http://www.tvn24.pl)