Kiedy: 10 listopada 2019

Gdzie: Pobłocie, zachodniopomorskie

Ofiara: 47-letni mężczyzna biorący udział w nagance

Źródło: https://gk24.pl/tragiczny-wypadek-podczas-polowania-pod-kolobrzegiem-nie-zyje-mezczyzna/ar/c1-14570429

Tragiczny wypadek podczas polowania pod Kołobrzegiem. Nie żyje mężczyzna

Marzena Sutryk

Do tragicznego wypadku doszło podczas polowania zbiorowego pod Kołobrzegiem.

Z naszych informacji wynika, że jeden z myśliwych postrzelił naganiacza zwierząt. Mężczyzna nie przeżył.

Na miejscu jest policja i prokurator. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzeń.

Aktualizacja

Policja oficjalnie potwierdza, że w sobotę pod Kołobrzegiem doszło do tragicznego wypadku. Podczas polowania zginął naganiacz zwierząt. Do zdarzenia doszło po godzinie 14 w rejonie Pobłocia.

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie potwierdza, że w sobotę pod Kołobrzegiem doszło do tragicznego wypadku. Podczas polowania zbiorowego jeden z myśliwych postrzelił naganiacza zwierząt. Ten, niestety, nie przeżył.

Na miejscu jest policja i prokurator, który zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok. Trwają czynności, które mają doprowadzić do ustalenia przebiegu zdarzenia.

– Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia. To dopiero początek sprawy. Trzeba przesłuchać kilkanaście osób – usłyszeliśmy w KWP w Szczecinie.

Nadzór nad dochodzeniem pełni Prokuratura Okręgowa w Koszalinie.

Rzecznik komendy policji w Kołobrzegu Tomasz Kwaśnik także potwierdził, że doszło do tragedii podczas polowania, ale na tym etapie odmówił udzielania informacji na temat szczegółów.

Ile lat ma ofiara? Skąd pochodzi? Czy myśliwy zostanie zatrzymany do wyjaśnienia? Na te pytania na razie nikt oficjalnie nie udziela odpowiedzi.

Aktualizacja

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, mężczyzna, który zginął w wypadku był mieszkańcem Gąskowa.

Aktualizacja
Mężczyzna, który został śmiertelnie postrzelony podczas polowania pod Kołobrzegiem, to był 47-letni mieszaniec powiatu kołobrzeskiego, który był naganiaczem zwierzyny. Polowanie zostało zorganizowane przez Koło Łowieckie Świt dla obywateli Danii. Jak na razie nikomu nie postawiono żadnych zarzutów. Trwa ustalanie, który z myśliwych oddał strzał, z powodu którego zginął człowiek.

Źródło: https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25396047,tragedia-na-polowaniu-mysliwy-zastrzelil-jednego-z-naganiaczy.html