Kiedy: 16 grudnia 2019

Gdzie: Kurki, Olsztynek, warmińsko-mazurskie

Ofiara: postrzelony 75-letni myśliwy

Źródła: https://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/7,48726,25520572,pod-olsztynem-w-trakcie-polownia-mysliwy-postrzelil-kolege.html

https://www.se.pl/olsztyn/mysliwy-postrzelil-75-latka-w-trakcie-polowania-pod-olsztynem-aa-ZiR5-5rzJ-J7fF.html

Myśliwy postrzelił 75-latka. Polowanie GROZY pod Olsztynem

Groźny wypadek podczas polowania w miejscowości Kurki (woj. warmińsko-mazurskie). Postrzelony został 75-letni mężczyzna. Kula trafiła go w przedramię i brzuch. Okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Olsztyna.

Do postrzelenia doszło w niedzielne popołudnie (15 grudnia) w miejscowości Kurki k. Olsztynka (powiat olsztyński). Polowanie odbywało się na terenie kompleksu leśnego. Ze wstępnych ustaleń policja wynika, że jeden z uczestników został postrzelony bronią myśliwską w przedramię i brzuch. Poszkodowanym jest 75-letni mężczyzna.

Uczestnicy polowania wezwali służby ratunkowe tuż po nieszczęśliwym wypadku. Jak informuje Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, do rannego myśliwego wysłany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 75-latek został też zbadany alkomatem. Był trzeźwy.

Na miejscu pojawili się także policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, w tym technik kryminalistyki. O zdarzeniu został również zawiadomiony prokurator, który nadzorował wykonywane na miejscu czynności procesowe m.in. oględziny miejsca zdarzenia. – Policjanci zabezpieczyli do dalszych badań broń myśliwską, z której padł strzał, oraz łuskę naboju – mówi Andrzej Jurkun. Przesłuchano również kilku uczestników polowania.

Funkcjonariusze ustalili, że pechowy strzał oddał 69-letni mężczyzna. Jego również policjanci zbadali alkomatem. Był trzeźwy. – Jesteśmy na etapie przekazywania materiału dowodowego do olsztyńskiej prokuratury, która wszczęła śledztwo w tej sprawie – zakończył Andrzej Jurkun.

Źródło: https://www.facebook.com/gospodarkalesna/photos/a.1051396344935683/3250779001664062/?type=3&theater

PILNE! To Doradca Ministra Klimatu/Środowiska ds. Łowiectwa w Departamencie Leśnictwa miał postrzelić człowieka na polowaniu koło Olsztynka. To nie tylko rządowy doradca, ale także znana i poważana osobistość w światku myśliwych z Mazowsza.
Zdarzenie miało miejsce w niedzielę podczas polowania zorganizowanego przez jedno z kół łowieckich z Warszawy. Poszkodowany w stanie ciężkim został zabrany helikopterem ratowniczym. Policja zabezpieczyła broń sprawcy i przesłuchała świadków. Część myśliwych oddaliła się (prawdopodobnie uciekła) z miejsca polowania przed przybyciem policji. Jeśli okaże się, że myśliwi zrobili to świadomie, np by ukryć swój stan, mogą być pociągnięci do odpowiedzialności karnej.