Kiedy: 5 stycznia 2020

Gdzie: Olszowa, Strzelce Opolskie, opolskie

Ofiara: myśliwy obywatel Niemiec postrzelony w klatkę piersiową

Źródło: https://nto.pl/mysliwy-postrzelil-kolege-podczas-polowania-w-lesie-niedaleko-olszowej-pod-strzelcami-opolskimi/ar/c8-14696791

Myśliwy postrzelił kolegę podczas polowania w lesie niedaleko Olszowej pod Strzelcami Opolskimi

Wypadek w lesie niedaleko Olszowej pod Strzelcami Opolskimi. W niedzielę przed południem myśliwy postrzelił kolegę podczas polowania. Mężczyzna z obrażeniami klatki piersiowej trafił do szpitala.

Myśliwi zorganizowali polowanie w podstrzeleckich lasach niedaleko dawnej jednostki wojskowej w Olszowej.

Jeden z mężczyzn miał wypatrywać zwierzyny z ambony. W pewnym momencie rozległ się huk, a myśliwy osunął się. Jak się okazało, pocisk trafił go w klatkę piersiową.

Do rannego zadysponowano karetkę, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna trafił do szpitala.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że strzał padł najprawdopodobniej z broni należącej do myśliwego będącego na drugiej ambonie – relacjonuje Anna Kutynia, rzecznik strzeleckiej policji.

Przyczyny tego wypadku wciąż są jednak wyjaśniane, a policja prowadzi czynności pod nadzorem prokuratury.

Funkcjonariusze będą ustalać teraz między innymi, czy strzał padł bezpośrednio, czy też był to rykoszet. Sprawdzają tez trzeźwość uczestników polowania.

Źródło: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-01-05/opolskie-mysliwy-zostal-postrzelony-podczas-polowania/?fbclid=IwAR1tXVa1P_PsOa6VfeY4zT0pf_91LrkScfBuWFbEFUORMfA0SMiaObn8Rec

Podczas niedzielnego polowania w lasach w okolicach Olszowej został ranny 67-letni myśliwy – poinformowała asp. Anna Kutynia z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

Do zdarzenia doszło w niedzielę podczas polowania w lasach pod Olszową. Ranny został 67-letni obywatel Niemiec. Według wstępnych ustaleń pocisk, który ranił mężczyznę w klatkę piersiową, został wystrzelony przez innego uczestnika polowania.