Kiedy: 19 stycznia 2020

Gdzie: Lutkówka Druga (gm. Mszczonów), woj. mazowieckie

Ofiara: postrzelony myśliwy

Mazowieckie: Myśliwy postrzelony podczas polowania; sprawę bada policja

Policja bada sprawę postrzelenia jednego z myśliwych, który w niedzielę brał udział w zorganizowanym na terenie powiatu żyrardowskiego polowaniu. Mężczyzna został trafiony przez innego myśliwego w łydkę.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do postrzelenia mężczyzny doszło w pobliżu miejscowości Lutkówka Druga (gm. Mszczonów), gdzie trwało polowanie. Jak poinformował PAP asp. sztab. Tomasz Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie postrzał miał miejsce w chwili, gdy myśliwi stali w linii, oczekując na naganiane w ich kierunku dziki. Z ustaleń policji wiadomo, że 43-latka postrzelił inny, 48-letni myśliwy.

„Podczas polowania padł strzał, jeden z myśliwych został postrzelony w łydkę. Na tę chwilę jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo, mężczyzna przebywa w szpitalu” – zaznaczył asp. sztab. Tomasz Adamczyk.

Dodał, że pod nadzorem prokuratury na miejscu zostały przeprowadzone niezbędne czynności, zabezpieczono m.in. ślady. „Prowadzone postepowanie ma ustalić powód tego obrażenia oraz to, czy był to strzał niekontrolowany, rykoszet, czy inny nieszczęśliwy wypadek” – powiedział.

Jak dodają, wszyscy myśliwi zostali sprawdzeni na zawartość alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi.

Źródło: https://www.wnp.pl/parlamentarny/spoleczenstwo/mazowieckie-mysliwy-postrzelony-podczas-polowania-sprawe-bada-policja,50933.html