Kiedy: październik 2008

Gdzie: Chachalnia, wielkopolskie

Ofiara: myśliwy

Wyrok: Trzy miesiące więzienia, w zawieszeniu na trzy lata

Źródło: https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/89454,wielkopolskie-na-polowaniu-ojciec-postrzelil-smiertelnie-syna.html

Wielkopolskie: na polowaniu ojciec postrzelił śmiertelnie syna

61-letni mieszkaniec Krotoszyna (Wielkopolska) śmiertelnie postrzelił podczas polowania swego 36-letniego syna. Doszło do tego w niedzielę przed północą, na polu kukurydzy w miejscowości Chachalnia.

Według rzecznika miejscowej policji Włodzimierza Szała, postrzelenie nastąpiło najprawdopodobniej w wyniku pomyłki. „Mężczyzna usłyszał w kukurydzy szelest podobny do wydawanego przez dzika i strzelił” – powiedział rzecznik.

Pomimo udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej, myśliwy zmarł

Wiadomo już, że strzelający był trzeźwy, a obaj mężczyźni mieli zezwolenia na broń i polowanie. Według Szała, do pomyłki mogło dojść także w wyniku opadającej, gęstej mgły.

Na razie myśliwemu nie postawiono zarzutu.

Źródło: https://gloswielkopolski.pl/krotoszyn-mysliwy-zastrzelil-syna-uslyszal-wyrok/ar/96472

Trzy miesiące więzienia, w zawieszeniu na trzy lata – to wyrok dla myśliwego z Krotoszyna, który nieumyślnie zastrzelił swojego syna. 61-letni mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

Do tragicznego wypadku doszło na Chachalni w powiecie krotoszyńskim 12 października minionego roku. 61-letni Zdzisław B. wybrał się na polowanie z 36-letnim synem. W wyniku nieszczęśliwego wypadku ojciec zastrzelił Pawła B.. Starszy mężczyzna usłyszał szelest z zarośli i oddał strzał, będąc przekonanym, że wypalił do dzika. Nie pomogła natychmiast udzielona pomoc. Rana okazała się śmiertelna.

Myśliwemu postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Według prokuratury, mężczyzna oddał strzał nie zachowując szczególnej ostrożności w warunkach ograniczonej widoczności i bez dokładnego rozpoznania celu.